19 квітня 2017року, в Запорізькому національному університеті провели заключний етап Ділової гри «Конкурс проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці». Нагадаємо, що ця гра стартувала ще 2 березня і проходила у два етапи: перший – презентація аналітичної та проектної частини завдання, другий – захист проекту загалом і його презентація.
Як зазначають науковці економічного факультету, підготовка економістів-кібернетиків передбачає розвиток навичок, що дозволять проводити системний аналіз бізнес-процесів різноманітного рівня, на основі якого розроблюються та впроваджуються управлінські рішення. На їхню думку, у сучасному світі поруч із важливістю теоретичної підготовки велику увагу треба приділити вмінню застосовувати сучасні комп’ютерні технології. А також розвивати в майбутніх фахівців аналітичних здібностей, навичок до спільних дій у нових непередбачуваних ситуаціях, критичного аналізу інформації та прийняття рішень на основі її аналізу.
Тому для досягнення цієї мети викладачами кафедри економічної кібернетики Запорізького національного університету під керівництвом завідувача кафедри, професора Наталії Максишко за підтримки компанії ІС: франчайзі ТОВ «ПРОКОМ» та її директора Сергія Бутенка розробили ділову гру «Конкурс автоматизації бізнес-процесів в економіці», яка проводиться вже шостий рік поспіль. При цьому метою ділової гри є моделювання професійної діяльності майбутніх фахівців з напряму підготовки «Економічна кібернетика». А завданням ділової гри є розробка. обґрунтування та реалізація проекту автоматизації бізнес-процесів на підприємстві чи в організації, зміст яких визначається в кейсі.
У заключному етапі ділової гри взяли участь дві команди по 7-10 осіб, до яких увійшли студенти 2-4 курсів напрямку підготовки «Економічна кібернетика». Також на гру завітали студенти 1 курсу, які переймали досвід та магістри, які оцінювали роботу.
Вітаючи учасників ділової гри, декан економічного факультету, професор Алла Череп подякувала науково-педагогічним працівникам кафедри економічної кібернетики і партнерам за організацію конкурсу, який проводиться на факультеті, а також усім учасникам, гостям і роботодавцям, які завітали на захід. Нагадала Алла Василівна і про тісні зв’язки факультету з роботодавцями, що відкриває для студентів і випускників можливість якісно пройти практику та працевлаштуватись після навчання. Також вона відзначила, що подібна форма роботи дозволяє студентам продемонструвати навички командної роботи, що в подальшому сприятиме практичній самореалізації.
Своєю чергою, професор Наталія Максишко зазначила, що проведення таких конкурсів поєднує розвиток науки та практичної діяльності та сприяє постійному удосконаленню процесу підготовки висококваліфікованих фахівців, що вміють працювати з інформаційними технологіями та правильно організовувати процес роботи.
Упродовж цього етапу ділової гри перед командами стояло завдання знайти креативні рішення і вирішити проблеми з організації ефективного контролю за собівартістю продукції, а також рухом грошових коштів на підприємстві. Відзначимо, що цього року завдання командам надавалось у формі бізнес-кейсу, розробленого фахівцями ТОВ «ПРОКОМ» спільно з викладачами кафедри «Економічної кібернетики». Об’єктом для виконання завдання виступило підприємство ТОВ «Форт-Фуд», яке займається виробництвом майонезів високої якості за класичними і унікальними рецептурами для власних торгових марок найбільших національних і регіональних роздрібних мереж.
Так, перша команда «CYBER-mind» під керівництвом капітана Катерини Романюти (студентки 3 курсу, напрямку підготовки: «Економічна кібернетика») презентувала проект на тему «Контроль виробничої діяльності: план-фактний аналіз собівартості випуску». Перед командою стояло завдання створення інструментарію виявлення причини відхилень звітних показників від запланованих.
Друга команда «Оптимум» під керівництвом капітана Ірини Тонких (студентка 3 курсу, напрям підготовки «Економічна кібернетика») презентувала проект на тему «Контроль фінансової діяльності: план-фактний аналіз руху грошових коштів», який дає змогу виявити відхилення факту від плану та з’ясувати їх причин.
Роботу команд і якість підготовлених проектів оцінювало журі, до складу якого увійшли: голова журі – директор 1:С франчайзі ТОВ «ПРОКОМ» Сергій Бутенко, декан економічного факультету, професор Алла Череп, завідувач кафедри економічної кібернетики ЗНУ, професор Наталія Максишко, професор Ігор Козін, доцент кафедри економічної кібернетики Олена Макаренко, доцент кафедри економічної кібернетики Віта Лось; директор ТД «ДЕЛЬТА» Володимир Манойло, а також здобувач вищої освіти рівня магістр спеціальності «Економічна кібернетика» Кирило Дудник та студент освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст» спеціальності «Економічна кібернетика» Владислав Кравченко.
Представники конкурсної комісії, оцінюючи презентації проектів учасників, відзначили позитивні і негативні моменти виступу обох команд, правильний спосіб реалізації проектів і поставлених завдань. Також вони оцінили форму подачі інформації, її наочність, практичну цінність її подальшого застосування та побажали усунути всі недоліки в подальшій практичній роботі і досягненні практичного досвіду.
За результатами конкурсу 1 місце посіла команда «Оптимум», а 2 – команда «CYBER-mind». Представників команд відзначили дипломами переможців, сертифікатами учасників та подарунками. Також приз глядацьких симпатій отримала команда «Оптимум». Крім того, подяками за участь в організації та проведенні ділової гри-конкурсу «Автоматизація бізнес-процесів в економіці» та плідну співпрацю були нагороджені партнери та члени журі конкурсу - голова конкурсної комісії Сергій Бутенко та директор ТД «ДЕЛЬТА» Володимир Манойло.