26-27 жовтня на базі економічного факультету Запорізького національного університету, який очолює д.е.н., проф. Череп Алла Василівна, відбулася XІІ Міжнародна науково-практична конференція «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях».
На пленарному засіданні було представлено вісім доповідей, серед яких і доповідь на тему «Використання природних алгоритмів для автоматизації управління економічними системами» авторів кафедри економічної кібернетики Козіна Ігоря Вікторовича, д.ф.-м.н., професора, професора кафедри економічної кібернетики, Максишко Наталії Костянтинівни, д.е.н., професора, завідувача кафедри економічної кібернетики, Баштанника Олега Івановича, інженера, викладача кафедри економічної кібернетики Запорізького національного університету.
У цій доповіді окрім аналізу проблем програмної реалізації систем для автоматизації бізнес-процесів в економіці та шляхів їх розв’язання доповідач (І.В. Козін) поділився досягненнями – три роки поспіль науковий колектив кафедри бере участь та посідає почесні місця у фіналі міжнародних конкурсів. У конкурсі Syngenta Crop Challenge in Analytics Award колектив кафедри очолила Н.К. Максишко.
У конкурсах ESICUP та VeRoLog Solver Challenge колектив під керівництвом І.В. Козіна, у складі якого також був завідувач кафедри комп’ютерних наук, к.т.н. Борю С.І., зайняв 6 та 4 місце відповідно.
Цікава дискусія продовжилася на засіданні секції 5 «Моделювання соціально-економічних процесів та систем в умовах невизначеності», головою якою є д.е.н., проф. Максишко Н.К.
Вона наголосила, що глобальні зміни, що відбуваються в суспільстві та економіці нашої країни і зарубіжних держав, вимагають якісно нових методологічних підходів до їх вивчення, аналізу та управління ними. Панівні у ХХ столітті стереотипи лінійного мислення з детермінованою методологією пізнання і розвитку соціально-економічних процесів сьогодні вже втратили свою актуальність. Більш того, бурхливий розвиток науки за два останні десятиріччя, розвиток системних досліджень і кібернетики зумовили зміни в суті і стилі наукового мислення, що вносить відповідні корективи й у пріоритети наукових досліджень. Тепер застосування економіко-математичного моделювання є доцільним на макро-, меза- та макрорівні.
Свої доповіді представили члени студентського наукового товариства, а саме Кардашевська М.А. (Аналіз структури та динаміки обсягів капітальних інвестицій на охорону навколишнього природного середовища в Україні), Губа А.Ю. (Аналіз значення сталого розвитку для регіонів України), Басова Д.О. (Аналіз динаміки ціни біткоїн: інвестиційний аспект), а також відомі науковці – завідувач кафедри економіки та інформаційних технологій к.е.н., доцент Глущевський В.В. (Стратифікаційне метамоделювання в процесах формування систем моделей адаптивного управління підприємством).
Завітали на засідання секції провідний спеціаліст АТ «МОТОР СІЧ» Бень В.П. (Застосування ансамблів моделей для скорингової оцінки позичальників-фізичних осіб) та фінансовий аналітик компанії «Exlibris» Полиннікова О.Г. (Побудова фінансової моделі на прикладі мережі кав'ярень). Студенти та магістри-кібернетики брали активну участь в обговоренні доповідей. Таке спілкування з науковцями та практиками спонукатиме майбутніх фахівців на нові наукові розвідки.